Odwiedzin: 15807 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:REKLAMA
stat4u
Zwierzaki Świętokrzyskie do Adopcji! Adopcje zwierzaków! - w Nowym Domu - Lolek, pies, 7 lat wstecz

Lolek (ID: 268) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 16:04, 17.05.2011 | Aktualizacja: 23:57, 05.08.2011
Ogłoszenie dodane przez: andzia69Lolek


Gatunek: pies
ID: 268
Imię: Lolek
Płeć: piesek
Wiek: 7 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Lolek doskonale poznał ciemną stronę życia. Życia i człowieka. Wie jak smakuje ból, głód i samotność.
Pół roku temu trafił do hoteliku dla zwierząt w Krakowie. Jego stan był tragiczny-wyniszczony, chudy, chory, przeraźliwie bojący się wszystkiego. Pierwsze dni w hotelu przespał budząc się tylko na jedzenie i załatwienie potrzeb fizjologicznych.
Lolek ma około 5-6 -lat, jest zminiaturyzowanym dobermanem.
Lolek nie załatwia się w boksie, jest naprawdę bardzo czyściutkim psem. Jego stosunek do innych psów jest raczej pozytywny, jako jeden z niewielu psów w hotelu nie reaguje na zaczepki innych. Mógłby zamieszkać z suką-strasznie lubi "dziewczyny". Jego sąsiadkami są prawie same suki i w drodze na wybieg Lolek musi się ze wszystkimi przywitać.
Nie niszczy swoich rzeczy w boksie. Pięknie chodzi na smyczy,nie ciągnie. Spacery z nim to prawdziwa przyjemność. Jego podejście do osób które zna na codzień- do nas opiekunów jest cudowne. Cieszy się strasznie na nasz widok, biega w kółko, podskakuje-innymi słowami zachowuje się jakby miał 6 miesięcy Daje się głaskać, podszczypuje delikatnie zębami, przychodzi na zawołanie. Przez kilka pierwszych miesięcy nie było mowy żeby pozwolił na kontakt z obcą osobą. Uciekał, nie dawał się dotknąć. Nie pomagały nawoływania, wabienie jedzeniem.
Dziś Loluś nie ma problemu w kontaktach z ludźmi, początkowo nieśmiały, po chwili się ożywia. Chętnie przyjmuje pieszczoty, zaczepia do zabawy. Lolek jest psem bardzo subtelnym i delikatnym. Wymaga łagodnego traktowania. Na jego zaufanie trzeba zasłużyć. Lolek jest psem bardzo spokojnym, może zamieszkać z osobą starszą. Nadaje się zarówno do mieszkania w bloku jak i do domu z ogrodem.
Widać że ktoś bardzo go kiedyś skrzywdził, takie odruchy chęć ucieczki przy głośniejszym hałasie lub gwałtowniejszym ruchu pozostaną mu jeszcze na długo lub być może na zawsze.
Lolek wykorzystał pierwszą szansę którą dostał od losu-zaufał po raz drugi, odżył, nauczył się od nowa cieszyć życiem. Nie pozwólmy aby ta szansa pozostała niewykorzystana do końca i aby Lolek musiał do końca życia mieszkać w hotelowym boksie. Za odrobinę ciepła i miłości Lolek odwdzięczy się z nawiązką-będzie wiernym i lojalnym towarzyszem.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz zgoda na wizytę przed/poadopcyjną.
Przed wydaniem do nowego domu Lolek zostanie wykastrowany
.
Kontakt w sprawie adopcji Lolka:
Kasia 660 71 65 64
kachul@tlen.pl
Więcej zdjęć: