Odwiedzin: 21903 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:REKLAMA
stat4u

Adopcja - Informacje

ADOPCJA PSA JEST BEZPŁATNA, ACZKOLWIEK BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI ZA JAKĄKOLWIEK POMOC FINANOWĄ :)


Schronisko jest doskonałym miejscem gdzie można sobie znaleźć czworonożnego przyjaciela. Niezależnie od tego, czy chciałbyś mieć malutkiego zabawnego kociaka (który jednak szybko dorasta...), czy spokojnego, zrównoważonego dorosłego kota, którego można zostawić samego bez obawy, że coś napsoci czy psa - wszystkie te zwierzęta posiadamy w dużym wyborze. Ciągle trafiają do nas kolejne niechciane szczeniaki, kociaki oraz dorosłe psy i koty. Stale obecne są różne rasy oraz ich wzajemne kombinacje - począwszy od najmniejszych, zawsze przyjacielskich i spragnionych kontaktu z człowiekiem piesków aż do dużych, mogących spełniać rolę psa stróżującego lub obronnego.  Coraz częściej naszymi pensjonariuszami zostają psy w typie rasy - w szczególności owaczarki niemiecki lub husky.


Niektóry uważają, że pies rasowy szybciej znajdzie dom niż kundelek, że fakt rodowodu chroni go przed wyrzuceniem na ulicę. Nieprawda! Trafiają do schronisk psy, które mialy rodowód.
Biorąc psa ze schroniska :


 • robisz dobry uczynek
 • masz możliwość dowiedzenia się czegoś o cechach psychicznych zwierzęcia - i to nie od sprzedawcy zainteresowanego przede wszystkim kasą za psa  - ale od pracowników schroniska mających kontakt ze zwierzęciem na co dzień.
 • zanim podejmiesz decyzję możesz odwiedzić schronisko wielokrotnie, poobserwować zwierzęta i na spokojnie podjąć decyzję. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego zwierzaka wystarczy, że odczekasz kilka tygodni. Na pewno odwiedzając nas ponownie znajdziesz nowych pensjonariuszy.
 • ze zwierzakiem ze schroniska możesz się fantastycznie dogadać. Nie jest on tak emocjonalnie związany z kimkolwiek. Od razu staniesz się jego autentycznym panem.
 • chociaż decyzja o adopcji powinna być przemyślana (opuszczenie schroniska jest zawsze dla naszych podopiecznych dużym przeżyciem) to jednak w sytuacji, gdy zwierzę nie spełni twoich oczekiwań możesz je oddać.

WAŻNE!!!

Podpisując umowę adopcyjną psa lub kota zoobowiązujesz się do sterylizacji suki / kastracji psa. Zabieg ten wykonywany jest na koszt schroniska jednynie w gabinecie współpracującym ze schroniskiem.UWAGA!!!

Każdy pies, który trafi do schroniska przechodzi tzw.: kwarantannę. Jest to okres 14 dni przez które zwierzę jest obserwowane. Nie wykazujący objawów chorobowych psiak zostaje zachipowany i zaszczepiony oraz jeśli nie ma przeciwskazań medycznych - wykastrowany lub wysterylizowany. Gotowy na swój ciepły domek czeka w swoim boksie.Zwierzęta ze Schroniska wydawane są wyłącznie osobom pełnoletnim oraz trzeźwym. Jeżeli więc jesteś niepełnoletni, zaczekaj aż ukończysz 18 lat lub namów swoich rodziców, by przyszli razem z Tobą. Jeżeli jesteś nietrzeźwy, zaczekaj do następnego dnia - byc może chęć posiadania psa Cię opuści.
Zanim zdecydujesz się wziąć zwierzaka

Zwierzę w naszym domu obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to dziś towar niezwykle rzadki i cenny. Kontakt z psem lub kotem, to doskonałe lekarstwo na smutek i samotność. Towarzystwo czworonożnego przyjaciela bardzo wzbogaci zabawy naszych dzieci, a nas zmusi do codziennych, jakże zdrowych, spacerów. Obecność zwierzaka złagodzi i ogrzeje atmosferę w domu. Pies skutecznie odstraszy złodzieja, może też obronić nas przed napastnikiem....
 
Ale ... Zanim zdecydujesz się przyjąć do swojego domu zwierzę, dobrze się zastanów.
 
Pomyśl czy jesteś w stanie

 • dobrze karmić i poić zwierzę każdego dnia,
 • zapewnić psu dość długie spacery , minimum trzy razy dziennie,
 • jeżeli pies ma pilnować Twojego domu, zaopatrzyć go w wygodną, ciepłą budę, ogrodzony kojec,
  stały dostęp do wody i karmę,
 • profilaktycznie szczepić psa lub kota, a kiedy zachoruje pójść z nim do lekarza weterynarii,
 • zapewnić mu opiekę na czas Twoich wyjazdów,
 • poświęcać mu czas na pielęgnację i wspólną zabawę,

Pies lub kot, mogą żyć kilkanaście lat i przez cały ten czas potrzebują Twojej opieki i pomocy.
 
Przemyśl to jeszcze raz

 

 • czy masz odpowiednie warunki
 • czy masz dość czasu
 • czy jesteś wystarczająco cierpliwy
 • czy stać Cię na utrzymanie zwierzaka

Jeżeli na te wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco - serdecznie zapraszamy Cię do Schroniska. Psy i koty czekają na nowy dom. Będzie wspaniale jeżeli będzie to właśnie Twój dom.

''KAŻDY KTO KIEDYKOLWIEK PRZYGARNĄŁ BIEDNE, NIECHCIANE ZWIERZĘ, WIE, ŻE NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE ZNAJDZIE PRZYJAŹNI, WDZIĘCZNOŚCI I ODDANIA RÓWNIE WIELKIEGO, JAK TO, KTÓRE OKAZAĆ POTRAFI URATOWANY PIES LUB KOT''

Jeżeli już zdecydowałeś się wziąć psa lub kota ze Schroniska cieszymy się z twojej decyzji. W ten sposób okazujesz zwierzętom wielkie serce, a one odpłacą ci się przyjaźnią do końca życia. 
 
O czym musisz pamiętać

 

 1. Sprawdź w jakich godzinach wydawane są zwierzęta, abyś nie przyjechał niepotrzebnie. Informacja jest na tej stronie, możesz też upewnić się telefonicznie. 
 2. Zarezerwuj sobie co najmniej 2 godziny czasu, abyś mógł spokojnie wybrać zwierzaka dla siebie i załatwić formalności.
 3. Pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem, będzie on niezbędny przy spisywaniu umowy adopcyjnej oraz pieniędzy na pokrycie kosztów adopcji
 4. Zabierz ze sobą smycz i obrożę dla psa.
 5. Zwierzęta w Schronisku są przeważnie nierasowe. Jeżeli zależy ci, wyłącznie , na rasowym psie lub kocie, nie marnuj czasu przyjeżdżając do nas. Udaj się od razu do hodowcy, lecz pamiętaj, że psy rasowe mają większe skłonności do chorób genetycznych.

 
Jeżeli jesteś już "świeżo upieczonym" właścicielem psa lub kota, dowiedz się wszystkich ważnych informacji nt.: karmienia. profilaktyki itp. Informacje te uzyskasz klikając w poniżej:

Opieka nad kotem

Opieka nad psem 

 Zwierzaki Świętokrzyskie do Adopcji! Adopcje zwierzaków! - Adopcja - Informacje